Haberler

12 Eylül 2014

Çad'da Türk Çad Girişimcileri Kooperatifine Briket Makinesi Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı tarafından Çad’ın Başkenti Encemine’de Türk-Çad Girişimcileri Kooperatifine bir adet briket makinesi desteğinde bulunuldu.

TİKA Çad’da gerçekleştirdiği projelerle faaliyetlerine devam ediyor. Çad’da birçok alanda önemli projelere imza atan TİKA, projelerine bir yenisini daha ekleyerek, Çad’ın Başkenti Encemine’de Türk-Çad Girişimcileri Kooperatifine bir adet briket makinesi desteğinde bulundu. Temin edilen briket makinesi, teknik ziyaret vesilesiyle Encemine’de bulunan TİKA yetkilileri tarafından düzenlenen törenle Türk-Çad Girişimcileri Kooperatifi yetkililerine teslim edildi. Törene, Türk-Çad Girişimcileri Kooperatifi Başkanı Muhammed Beşir Algoni, TİKA yetkilileri ve vatandaşlar katıldı.

Türk-Çad Girişimcileri Kooperatifi Başkanı Algoni, törende yaptığı konuşmada, TİKA imkânlarıyla Türkiye’de inşaat, tarım hayvancılık, oto tamirciliği, kasapçılık alanlarında eğitime tabi tutulduklarını ve bu birikimle, Çad’ın kalkınmasına katkı sağlamak için büyük bir özgüvene sahip olduklarını ifade etti. Çad’ın kalkınmasına yönelik projelerden dolayı TİKA’ya ve Türk Hükümetine şükran duygularını ifade eden Türk-Çad Girişimcileri Kooperatif Başkanı Algoni, Türk iş adamlarını Çad’da görmekten ve birlikte çalışma imkânı bulmaktan büyük memnuniyet duyacaklarını söyledi.

TİKA tarafından temin edilen briket makinesi ile düşük maliyetli hammadde kullanarak Encemine kırsalında daha dayanıklı konutların inşa edilmesi amaçlanıyor.

Sonraki Haber

Moldova Sağlık Bakanlığı'na 100 Adet Yoğun Bakım Yatağı Desteği

Moldova Sağlık Bakanlığı tarafından Moldova’daki hastanelere dağıtılmak üzere talep edilen ve Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı tarafından Türkiye’den temin edilerek Moldova’ya gönderilen 100 adet yoğun bakım yatağı, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin katılımıyla düzenlenen resmi...