Haberler

08 Temmuz 2015

Çad ve Cibuti Cumhuriyetleri Su ve Kanalizasyon İdareleri Teknik Personeline Eğitim

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı’nın (TİKA) katkılarıyla Çad ve Cibutili Su ve Kanalizasyon İdareleri teknik personeline eğitim programı düzenlendi.

TİKA katkı sağladığı mesleki eğitim programları ile Afrika ülkelerine yönelik proje ve faaliyetlerine hız kesmeden devam ediyor. Bu kapsamda TİKA’nın katkılarıyla Çad ve Cibutili Su ve Kanalizasyon İdareleri teknik personeline eğitim programı düzenlendi.

Çad ve Cibuti Cumhuriyetleri’nin Su ve Kanalizasyon İdareleri’nden Türkiye’nin davetlisi olarak gelen, söz konusu ülkelerin sudan sorumlu muhtelif kurumlarından müteşekkil teknik heyete Türkiye Su Enstitüsü (SUEN) ile işbirliğinde su ve atık su arıtımı ve yönetimi konusunda bir eğitim programı düzenlendi. Bu çerçevede, Çad ve Cibuti Cumhuriyetleri’nin Su ve Kanalizasyon İdareleri’nden 12 kişilik teknik heyete su ve atık su arıtma prensipleri, yeraltı sularının yönetimi, içme suyu ve kanalizasyon şebekelerinin yönetimi konularında eğitim verildi. Heyet, İSKİ Ataköy İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisini yerinde inceleme fırsatı buldu. Program sonunda katılımcılara başarı belgeleri verildi.

TİKA, gerçekleştirmiş olduğu eğitim programları ile önemli faaliyet coğrafyalarından biri olarak ön plana çıkan Afrika’ya yönelik faaliyetlerini sürdürüyor ve söz konusu bölge ülkelerinin su ve sanitasyon alanında kapasite artırımlarına katkı sağlıyor. 

Sonraki Haber

Kamerun’un Kuzeyindeki Mülteci Kamplarına Gıda Yardımı Yapıldı

Boko Haram terör örgütünün faaliyetleri nedeniyle ülkelerini terk eden ve Kamerun’un kuzeyinde yer alan mülteci kamplarında yaşam mücadelesi veren 2 000 aileye Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından gıda yardımı yapıldı. TİKA Kamerun’a...