Haberler

31 Ağustos 2023

Beyin Cerrahisinin Geleceği, TİKA Sponsorluğunda İstanbul’da Konuşuldu

Beyin cerrahisinin geleceğine yön verecek toplantılar serisi, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığının (TİKA) destekleriyle İstanbul’da gerçekleştirildi.

TİKA, Türk Nöroşirurji Derneği ve Yeditepe Üniversitesi iş birliğinde, beyin cerrahisindeki gelişmelerin paylaşılıp değerlendirildiği bir dizi toplantı düzenlendi.

47 farklı ülkeden 500’e yakın beyin cerrahının katıldığı toplantılarda 130 konuşmacı bilgi ve deneyimlerini aktardı.

Prof. Dr. Uğur Türe başkanlığında düzenlenen toplantıların ilki 22-23-24 Ağustos tarihleri arasında düzenlendi. Modern beyin cerrahisinin gelişiminde önemli roller üstlenen nöroanatomi alanında öncü beyin cerrahı Prof. Dr. Albert L. Rhoton’un da ismini taşıyan “International Rhoton Society Meeting” toplantısında, hastaya özel 3b sanal modeller, ışınlanmış CPA tümörlerinin mikrocerrahi yönetimi, beynin 3 boyutlu sinir mimarisi, teknikler ve komplikasyonlara karşı planlamalar konuları ele alındı.

25 – 26 Ağustos tarihlerinde ise “Micronöroşirürjinin Geleceği” ve “Beyin Cerrahisinde Yarı Oturur Pozisyon” konulu toplantılar gerçekleştirildi.

Sonraki Haber

Dünya Yoğun Bakım Kongresi, TİKA’nın Katkılarıyla İstanbul’da Düzenlendi

16. Dünya Yoğun Bakım Kongresi, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığının (TİKA) destekleriyle İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlendi. Dünya Yoğun Bakım Federasyonu tarafından iki yılda bir düzenlenen “Dünya Yoğun Bakım Kongresi” bu yıl Türk Yoğun Bakım...