Haberler

21 Aralık 2015

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan Makedonya'da

Akdoğan, çeşitli temaslarda bulunmak üzere TİKA Başkanı Çam, Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanı Bülbül ve AA Yönetim Kurulu Başkan Vekili Kızıldağ ile Makedonya'nın başkenti Üsküp'e geldi.

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, çeşitli temaslarda bulunmak üzere Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) Başkanı Serdar Çam, Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanı Kudret Bülbül ve Anadolu Ajansı (AA) Yönetim Kurulu Başkan Vekili Dr. Şaban Kızıldağ ile Makedonya'nın başkenti Üsküp'e geldi.

Özel uçak ile gelen Akdoğan'ı, Büyük İskender Havalimanı'nda, Türkiye'nin Üsküp Büyükelçisi Ömür Şölendil, Üsküp Büyükelçilik Müsteşarı Sinan Ertay, Makedonya Devlet Bakanı Furkan Çako, TİKA Balkanlar ve Doğu Avrupa Başkanı Mahmut Çevik ve beraberindekiler karşıladı.

Akdoğan, burada Aleksandar Palas Otel'de, uluslararası Türkoloji akademisyenleri, Makedonya Türk Sivil Toplum Teşkilatlar Birliği temsilcileri, Makedonya-Türkiye Ticaret Odası temsilcileri ve kanaat önderleriyle protokol yemeğinde bir araya gelecek. 

"Türkçenin Balkanlardaki Önemi" başlıklı panelin açılış konuşmasını yapacak Akdoğan, restorasyonu gerçekleştirilecek İshak Bey Alaca Camisi ile Üsküp Sultan Murat Hünkar Camisi'nde incelemelerde bulunacak, inşaatı devam eden Üsküp Uluslararası Balkan Üniversitesi Kampüsünü de ziyaret edecek. 

Akdoğan, Türk öğretmenlerle resepsiyonda bir araya gelecek, Boris Traykovski Spor Salonu'nda konuşma yapacak.

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, uluslararası Türkoloji akademisyenleri, Makedonya Türk Sivil Toplum Teşkilatlar Birliği temsilcileri, Makedonya-Türkiye Ticaret Odası temsilcileri ve kanaat önderleriyle buluştu.
Akdoğan, Aleksandar Palas Otel'de, uluslararası Türkoloji akademisyenleri, Makedonya Türk Sivil Toplum Teşkilatlar Birliği temsilcileri, Makedonya-Türkiye Ticaret Odası temsilcileri ve kanaat önderleriyle protokol yemeğinde bir araya geldi.
Yemekte Akdoğan ile Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) Başkanı Serdar Çam, Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanı Kudret Bülbül, Anadolu Ajansı (AA) Yönetim Kurulu Başkan Vekili Dr. Şaban Kızıldağ ile Türkiye'nin Üsküp Büyükelçisi Ömür Şölendil, Üsküp Büyükelçilik Müsteşarı Sinan Ertay, Makedonya Devlet Bakanı Furkan Çako, TİKA Balkanlar ve Doğu Avrupa Başkanı Mahmut Çevik de hazır bulundu.

 

Kaynak: AA

Sonraki Haber

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan 21 Aralık Türkçe Eğitim Programına Katıldı

"Irkçı akımlar, yabancı düşmanlığı, dini mekanlara yönelik saldırılar giderek artıyor. Avrupa Birliği'ne girmiş ileri standartlarda demokratik, hukuk devleti olan ülkelerden bahsediyoruz. Bu ülkelerde Türklerin evi yakılıyor, camiler kundaklanıyor, kendi gibi düşünmüyor, giyinmiyor, farklı diye insanlar...