Haberler

07 Eylül 2016

Başbakan Yardımcımız Veysi Kaynak TİKA Budapeşte Ofisini Ziyaret Etti

Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı'nın (TİKA) Budapeşte ofisini ziyaret etti.

Resmi temaslarda bulunmak üzere Macaristan'a gelen Kaynak, TİKA'nın Budapeşte ofisini ziyaretinde, TİKA Başkanı Dr. Serdar Çam ve TİKA Budapeşte Program Koordinatörü Havva Pınar Özcan Küçükçavuş'tan kurumun ülkedeki faaliyetleri hakkında bilgi aldı.

Macaristan'da TİKA tarafından restore edilen bir okulun sanat sınıfının açılışına katılan Kaynak, Yunus Emre Türk Kültür Merkezi'nde bu ülkede yaşayan Türk vatandaşlarıyla da bir araya geldi.

Başbakan Yardımcısı Kaynak, bugün de Kanuni Sultan Süleyman ve Miklos Zrinyi'nin vefatının 450. yıl dönümü etkinliklerine katılarak, Macaristan Cumhurbaşkanı János Áder ve Hırvatistan Cumhurbaşkanı Kolinda Grabar-Kitaroviç ile birlikte TİKA tarafından yenilenen Türk Macar Dostluk Parkı'nın açılışını gerçekleştirecek.

 

Kaynak: AA

Sonraki Haber

Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak Kanuni Sultan Süleyman'ın Türbesinin Kazı Alanını Ziyaret Etti

Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, Macar bilim adamlarının 1566 yılındaki Zigetvar kuşatması sırasında hayatını kaybeden Osmanlı padişahı Kanuni Sultan Süleyman’ın iç organlarının defnedildiği yeri bulduklarını açıkladıklarını belirtti. Resmi temaslarda bulunmak üzere Macaristan'da bulunan Kaynak, Kanuni Sultan Süleyman'ın...