Haberler

12 Nisan 2017

Azerbaycan'da İlk Crossfit Spor Salonu TİKA'nın Desteği ile Açıldı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) tarafından Azerbaycan’da Yeni Yol İçtimai Birliği bünyesinde ilk Crossfit Spor Salonu hizmete açıldı.

Azerbaycan’da farklı sektörlerde önemli işlere imza atan TİKA, projelerine yenilerini eklemeye devam ediyor. Bu kapsamda TİKA tarafından Azerbaycan’da gençlerin milli manevi değerler ışığında gelişimine yönelik faaliyetler gerçekleştiren Yeni Yol İçtimai Birliği bünyesinde Azerbaycan’da ilk olan Crossfit Spor Salonu İnternat (Çocuk Esirgeme Kurumu) mezunları dâhil, genç neslin hizmetine açıldı.

TİKA, Azerbaycan’da eğitim, sağlık, tarım gibi sektörlerin yani sıra gençlere, engellilere, dar gelirli ve dezavantajlı gruplara yönelik olarak sosyal amaçlı projeler de gerçekleştiriyor. TİKA tarafından hayata geçirilen faaliyetlerde gençlerin fiziksel ve ruhsal karakterlerinin geliştirilmesine yönelik projeler önemli bir yer tutuyor.

 Azerbaycan’da gençlerin spor aracılığıyla zararlı alışkanlıklardan korunması, gençlere sağlıklı yaşam tarzının aşılanmasını amaçlayan faaliyetlerden birisi olan Yeni Yol İçtimai Birliği bünyesinde Crossfit Spor Salonunun kurulumu tamamlanarak açılış töreni gerçekleştirildi. Crossfit Spor Salonunun açılışı, T.C. Bakü Büyükelçisi Erkan Özoral, Azerbaycan Cumhuriyeti Gençlik ve Spor Bakanlığı ve TİKA yetkilileri ile Sivil Toplum Kuruluşlarının katılımıyla gerçekleştirildi.

TİKA tarafından fiziki altyapısı iyileştirilen ve spor malzemeleri temin edilen Crossfit Spor Salonu, Azerbaycan’da gençlerin milli manevi değerler ışığında gelişimine destek olan Yeni Yol – Gençlerin Maariflendirilmesi İçtimai Birliği bünyesinde faaliyet gösterecek. Aynı zamanda açılan spor salonundan İnternat mezunları, yetim çocuklar ve dar gelirli ailelerden olan gençler de ücretsiz olarak faydalanacak.

 

Sonraki Haber

Harabati Baba Tekkesini TİKA Onaracak

Makedonya'nın Kalkandelen şehrinde 1538 yılında kurulan Harabati Baba Tekkesinin restorasyon çalışmaları TİKA tarafından yapılacak. Makedonya'nın Kalkandelen şehrindeki en önemli Osmanlı eserlerinden Harabati Baba Tekkesi, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) tarafından restore edilecek. TİKA Üsküp...