Haberler

06 Aralık 2013

Azerbaycan Cumhuriyeti Sayıştay İdaresi Personeline Eğitim

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı’nın desteğiyle Sayıştay Başkanlığı ile Azerbaycan Cumhuriyeti Sayıştay İdaresi arasındaki ikili anlaşmalar çerçevesinde Azerbaycan Cumhuriyeti Sayıştay İdaresi personeline Ankara Sayıştay Başkanlığı binasında Uluslararası Denetim Standartlarının Uygulanması Çerçevesinde Tecrübe Paylaşımı konulu eğitim düzenlendi.

Uluslararası Denetim Standartlarının Uygulanması Çerçevesinde Tecrübe Paylaşımı konulu eğitimde Azerbaycan Cumhuriyeti Sayıştay İdaresi’nden 20 kişilik heyete, Uluslararası Denetim Standartları Çerçevesinde Türk Sayıştay’ının Hukuki Yapısı, Denetimde Kalite Kontrolü, Uluslararası Denetim Standartları Çerçevesinde Yürütülen Mali Denetim ve Uygunluk Denetimi Faaliyetleri, Bilgisayar Destekli Denetim Uygulamaları, Sayıştay’ın Yeni Yapılanmasında Kesin Hesap Denetimi ve Raporlaması konularında eğitim verildi.

Azerbaycan Sayıştay heyeti ile Sayıştay Başkan Yardımcısı ve Sayıştay uzmanlarından oluşan heyete eğitim programı kapsamında TİKA Başkan Yardımcısı Harun Tuncer ve TİKA Orta Asya ve Kafkaslar Dairesi Başkanı Ali Özgün Öztürk’ün katılımıyla Ankara Palas’ta yemek verildi.

Yemekte konuşan Azerbaycan Sayıştay Uzmanlarından Faik Necefov eğitimin çok verimli geçtiğini belirterek, TİKA’ya desteklerinden dolayı teşekkür etti. Necefov, önümüzdeki dönemde sık sık böyle eğitimlere katılmak istediklerini ve TİKA’nın desteklerini beklediklerini kaydetti.

Sonraki Haber

Makedonya'da Şaşavarlı Köyü Yeni Okuluna Kavuştu

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı tarafından Makedonya’nın Güneydoğusunda yer alan İştip şehrinin Şaşavarlı köyünde yeni okul inşaatı tamamlanarak düzenlenen törenle hizmete açıldı. Türk kültürünün yanısıra, Yörük gelenek ve göreneklerinin günümüzde bile yaşatıldığı Şaşavarlı köyündeki...