Haberler

17 Eylül 2014

Arnavutluk'ta 2000 Yetime Okul Çantası ve Kırtasiye Malzemesi Desteği

TİKA ve ALSAR Vakfı işbirliğinde, Arnavutluk’un farklı şehirlerinde yaşayan, 2000 yetim öğrenciye kırtasiye malzemesi desteğinde bulunuldu.

TİKA ve Geleceğin Alternatifi (ALSAR) Vakfı işbirliğinde, Arnavutluk’un farklı şehirlerinde yaşayan, 2000 yetime eğitimlerinin desteklenmesi ve teşvik edilmesi amacıyla çanta, defter, kalem gibi kırtasiye dağıtımı düzenlenen törenle gerçekleştirildi. Törene, Arnavutluk Cumhuriyeti Tarım Bakanı Edmond Ponoriti, Tiran Valisi Sodi Vorpsi, DPİU Genel Bşakanı Shpetim İdrizi, Türkiye Tiran Büyükelçisi Hidayet Bayraktar, TİKA Tiran Koordinatörü Prof. Dr. Birol Çetin, Bağcılar Belediye Başkan Yardımcısı Kenan Gültürk, ALSAR Vakfı Başkanı Mehdi Gurra katıldı.

Söz konusu proje kapsamında 2014- 2015 eğitim öğretim yılında Arnavutluk genelinde 25 ilde 577 okulda eğitime başlayan toplam 2000 yetim öğrencinin ihtiyaçları karşılandı. Törende Başbakan Yardımcısı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş ve TİKA Başkanı Dr. Serdar Çam’ın göndermiş olduğu telgraf metinleri okundu. TİKA Tiran Koordinatörü Prof. Dr. Çetin, proje ile yetim çocuklara eğitim döneminin başlangıcında katkı sağlamaktan duydukları mutluluğu ifade ederek tüm öğrencilere yeni eğitim öğretim yılının hayırlı olması temennisinde bulundu.

Türkiye Tiran Büyükelçisi Bayraktar ise, törende yaptığı konuşmada, TİKA’nın Arnavutluk’taki faaliyetlerinden ve yetimlerin eğitimine verilen destektenden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Çeşitli zorluklarla karşı karşıya kalan 2000 yetime eğitim gereçlerinin temini yoluyla sahip çıkılmış ve onların nitelikli bireyler olarak topluma kazandırılması yönünde mütevazi bir katkıda bulunuldu.

Sonraki Haber

Tunus'ta Küçükbaş Hayvancılığa Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı, Küçükbaş Hayvancılığı Destekleme Projesi kapsamında Tunus’un az gelişmiş kırsal bölgesinde yer alan Tataouine vilayetinin Smar Beldesinde yaşayan 30 aileye toplam 300 adet keçi desteğinde bulundu. ABAAD Derneği ile işbirliği...