Haberler

23 Aralık 2014

Arnavutluk-Türkiye Ticaret ve Sanayi Odası'na Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı BAşkanlığı, Arnavutluk ve Türkiye arasındaki ticari ve ekonomik ilişkilerin ilerletilmesine katkı sağlanması kapsamında Arnavutluk-Türkiye Ticaret ve Sanayi Odası’na ofis malzemeleri ve donanım desteğinde bulundu.

Türkiye Arnavutluk Büyükelçiliği teşvikiyle Arnavutluk’taki önemli yatırımcılarımız tarafından kurulan, Arnavutluk ve Türkiye arasındaki ticaretin ve ekonomik ilişkilerin ilerletilmesini hedefleyen odanın tefrişatı TİKA tarafından gerçekleştirildi. TİKA tarafından gerçekleştirilen projenin açılışı Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi’nin katılımıyla gerçekletirildi. Açılışa ayrıca İzmir Milletvekili Rıfat Sait, Türkiye Büyükelçisi Hidayet Bayraktar. TİKA Arnavutluk Koordinatörü Prof. Dr. Birol Çetin, ve Türk iş adamları katıldı.

Ekonomi Bakanı Nihat .Zeybekçi törende yaptığı açıklamada Arnavutluk ile Türkiye’nin dost ve kardeş iki ülke olduğunu belirterek, “Biz Arnavutluk’u stratejik bir ortak olarak görüyoruz, İki ülke arasındaki ticaret, ithalat ve ihracatın yanında Arnavutluk’un, Türkiye’nin bu bölgedeki en önemli açılış ve kapanış kapısı olduğuna inanıyorum” ifadesini kullandı.

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, iki ülke arasında tarihten gelen çok önemli bir bağın bulunduğuna dikkati çekerek, “Türkler ve Arnavutlar bir araya geldiği zaman ne kadar güzel şeyler yapabildiklerini tarihte hep göstermişlerdir” diye konuştu. Arnavutluk-Türkiye Ticaret ve Sanayi Odası’nın kurulmasında emeği geçen herkes teşekkür eden Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, anılan kurumun buradaki Türk yatırımcılara faydalı olması temennisinde bulundu.

Sonraki Haber

Türkiye ile Namibya Arasındaki İşbirliği Artarak Devam Edecek

Türkiye ve Namibya arasındaki işbirliği, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı’nın katkılarıyla artarak devam edecek. Türkiye Cumhuriyeti ile Namibya Cumhuriyeti arasında, 28-30 Ağustos 2014 tarihlerinde, Namibya’nın başkenti Windhoek’te Dışişleri Bakanlıkları arasında Siyasi İstişarelerin ilk turu...