Haberler

26 Mart 2015

Arnavutluk Tiran 1 No'lu Polikliniğine Tıbbi Cihaz Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Arnavutluk (Tiran) 1 No’lu Polikliniği’nin biyokimya laboratuvarına tıbbi cihaz temininde bulundu.

Arnavutluk’ta sağlık alanındaki desteklerine devam eden Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı tarafından Tiran 1 No’lu Polikliniğindeki biyokimya laboratuvarının ihtiyacı olan tıbbi cihazlar temin edilerek yetkililere teslim edildi. Böylelikle pek çok eksikliklerin bulunduğu bahse konu poliklinikte öncelikli ihtiyaçlar arasında yer alan biyokimya laboratuvarı yenilenerek eksiklikler giderildi.

Hali hazırda kan hücrelerinin mikroskopta göz ile sayılarak analizlerin yapıldığı poliklinik laboratuvarındaki yetersiz ve yıpranmış cihazların yenilenmesi ile teşhis ve tedavilerdeki sorunların aşılmasına önemli ölçüde destek verilerek proje ile daha modern standartlarda ve iyi şartlarda sağlık hizmeti verilmesi sağlanmış olacak.

Sonraki Haber

Arnavutluk Rogozhina Camisi'ne Tadilat ve Donanım Desteği Verildi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Arnavutluk’ta Rogozhina (Rogojina)’nın merkezinde bulunan caminin tadilatını ve bazı malzemelerinin teminini gerçekleştirdi. TİKA Arnavutluk’ta gerçekleştirdiği projelerle faaliyetlerine devam ediyor. Bu kapsamda Kuzey-Güney ve Doğu-Batı yollarının kavşağında bulunan, Kavaja’da...