Haberler

30 Mayıs 2014

Arakan'a TİKA Desteği Devam Ediyor

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı tarafından Myanmar’da Arakan Eyaleti’ndeki Thandwe Kasabası’nda bulunan vatandaşlara acil gıda, mutfak ve giyim malzemesi desteğinde bulunuldu.

Arakan Eyaleti Thandwe kasabasında geçen aylarda yapılan saldırı neticesinde 11’i Budist evi olmak üzere toplam 160 ev ateşe verilmiş ve bununla birlikte yaklaşık 950 kişi evsiz kalmıştı. Yaşanan acı olayların ardından doğan acil ihtiyaçların karşılanması için TİKA Myanmar Koordinatörlüğü tarafından ihtiyaç analizi çalışması yapılarak zarar görenlerin acil ihtiyaçları tespit edilmişti. 

Bu kapsamda TİKA tarafından söz konusu olaylar neticesinde zarar gören vatandaşların ihtiyaçlarının karşılanması üzere gıda, mutfak malzemesi, giyim malzemesi yardımlarında bulunuldu. Söz konusu yardımlar ihtiyaç sahiplerine teslim edildi.

Birleşmiş Milletlerce Dünya’nın en çok ayrımcılığa maruz kalan etnik grubu olarak belirtilen Rohingyalardan sonra, son yaşanan çatışmalarla birlikte bölgedeki diğer Müslüman etnik unsurlarda gıda ve barınma sorunları ile mücadele etmeye çalışıyor. Bu noktada TİKA, Türkiye Cumhuriyeti’nin yardım elini bu mazlum coğrafyada mazlum insanlara ulaştırmak adına çabalarına hız kesmeden devam ediyor.

Sonraki Haber

Selimiye Camisi ve İslam Kültür Merkezi Hizmete Açıldı

Başbakan Yardımcısı Prof. Dr. Emrullah İşler ve berberindeki heyet, Karadağ’daki temaslarının ikinci gününde, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı tarafından yapımı tamamlanan Bar şehrindeki Selimiye Camisi ve İslam Kültür Merkezi’nin açılışını gerçekleştirdi. Başbakan Yardımcısı Prof....