Haberler

22 Temmuz 2020

Afganistan Millet Meclisinden TİKA’ya Takdir Belgesi

Afganistan Millet Meclisi Başkanı Mir Rahman Rahmani, ülkenin gelişmesine katkı sağlayan, altyapı geliştirme ve kalkınma projeleri yapan Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığına (TİKA), Afganistan milleti adına Takdir Belgesi takdim etti.

Afganistan Millet Meclisi Başkanlığında düzenlenen törende konuşan Afganistan Millet Meclisi Başkanı Mir Rahman Rahmani, TİKA'nın ülkede gerçekleştirdiği proje ve faaliyetleri yakından takip ettiklerini belirterek, desteklerinden dolayı TİKA'ya teşekkür etti.

TİKA Kabil  Koordinatörü Zühtü Çal da millet iradesinin tescil ettiği Afganistan Millet Meclisinde bulunmaktan onur duyduğunu belirti. Çal, tarihte olduğu gibi bundan sonraki süreçte de Afganistan devletinin kalkınması için ellerinden geleni yapmaya hazır olduklarını söyledi.

Konuşmaların ardından Afganistan Millet Meclisi Başkanı Rahmani, takdir belgesini TİKA Kabil Koordinatörü Çal'a takdim etti.

Sonraki Haber

Türkiye Afrika’daki Osmanlı Yadigârı Esere Sahip Çıkıyor

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından, Güney Afrika Cumhuriyeti Cape Town Şehrindeki Nur’ul Hamidiye Camii’nin restorasyonu tamamlandı. Güney Afrika'nın Cape Town şehrinde 135 yıl önce Osmanlı Sultanı 2. Abdulhamid'in yardımları ile inşa edilen...