Haberler

25 Nisan 2019

Afganistan Herat'ta Devlet Hastanesi için Ek Bina İnşa Edildi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Afganistan Herat Gozere Devlet Hastanesi’ne kapasite artırılması ve sağlık hizmetlerinde kalitenin yükseltilmesi için yapılan ek bina hizmete açıldı.

Günlük hasta sayısının çok yüksek olması nedeniyle, özellikle müracaatların sağlıklı bir şekilde kayıt altına alınması ve hastaların uygun, hijyenik şartlarda sıralarını beklemeleri için inşa edilen bina düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Törende konuşan TİKA Orta Asya ve Kafkaslar Dairesi Başkanı Öztürk, TİKA​’nın Afganistan’da sağlık konusunda uzun yıllardır başarılı çalışmaları olduğunu belirtip, Gozere Devlet Hastanesi Ek Binası’nın Gozere halkına hayırlı  olmasını dileyerek, sağlık hizmetleri ile ilgili çalışmalarının devam edeceğini söyledi.

Sonraki Haber

TİKA'dan Afrika Ülkelerindeki Belediyelere Eğitim

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Gana Akra Belediyesi ile Liberya Paynesville Belediyesi çalışanları için düzenlenen eğitim, Tarım ve Orman Bakanlığı, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nın da katkılarıyla 10-19 Nisan tarihlerinde Türkiye’de gerçekleştirildi. Düzenlenen...