Haberler

06 Ocak 2017

Afganistan’da Yetim Çocuklara Kışlık Giyim Yardımı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Afganistan kuzeyinde bulunan Çevizcan, Semengan, Tahar ve Badahşan Vilayetlerindeki İl yetimhanelerinde yaşayan 300 çocuğa kışlık giyim yardımında bulundu.

Afganistan’da 30 seneden fazla olan iç savaş, çatışmalar ve intihar saldırılarından dolayı pek çok çocuk babasını kaybederek yetim ve kimsesiz kalmış olup bu çocukların bazıları devletin koruması altında bulunuyor.

Afganistan Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde olan şehir yetimhanelerine yapılan ziyaret esnasında yetimlerin bazı eksiklikleri tespit edilerek yetimhanede kalan yaklaşık 300 yetim çocuğa kışlık giyim desteği yapıldı.

TİKA Mezar-ı Şerif Koordinatörü Zeki Bulduk ve TİKA yetkilileri, Cevizcan, Semengan, Tahar ve Badahşan Vilayetlerinde bulunan yetimhanelerde çocukları yakından ziyaret ederek TİKA adına bir takım kışlık giyecek yardımında bulundu. Çocuklar TİKA tarafından dağıtılan kışlıkları sevinçle karşıladı.

Afganistan Vilayet Sosyal İşler Müdürleri ve Yetimhane Müdürleri TİKA tarafından yapılan destek ve yardımlarından dolayı teşekkürlerini belirttiler.

Sonraki Haber

Gambiyalı Sporculara Judo Eğitimi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ve Türkiye Judo Federasyonu işbirliğinde Ankara Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezi (TOHM)’da Gambiyalı sporculara eğitim programı düzenlendi. TİKA, faaliyet gösterdiği coğrafyalarda gerçekleştirdiği projelerle spora ve sporcuya destek vermeye devam...