Haberler

19 Mayıs 2017

Afganistan’da Eğitim Merkezlerinin Kapasite Artırımına Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Afganistan’ın başkenti Kabil’de faaliyet gösteren ve bünyesinde 150’ye yakın öğrenci barındıran eğitim merkezlerine gıda, hijyenik malzeme ve tefrişat yardımında bulundu.

Afganistan’ın farklı şehirlerinden gelen ve Kabil’deki üniversitelerde dar imkanlarla eğitim gören ve Afganistan’ın geleceği olan öğrencilere 1 yıllık gıda, hijyenik malzeme ve kapasitelerinin geliştirilmesi için tefrişat yardımı yapıldı.

TİKA, Afganistan’ın farklı yerlerinde eğitim merkezlerine destek vermeye devam ediyor. Söz konusu eğitim merkezleri kısıtlı imkânlarla eğitim gören 150’e yakın öğrencileri barındırıyor. Eğitim alan bu öğrencilerin daha rahat ve eğitim kalitelerini geliştirebilmelerini sağlamak amacıyla eğitim merkezlerine gıda, temizlik malzemeleri ve donanım desteğinde bulunuldu.

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı  (YTB) Başkan Yardımcısı Sayit Yusuf ve TİKA Kabil Koordinatör Yardımcısı Gökhan Keser tarafından yardım malzemeleri yetkililere teslim edildi. Törende Sayıt Yusuf, Afganistan’ı ve Afgan Halkını Türkiye ve Türk Milletiyle dost ve kardeş olduklarının altını çizerek, “Böyle bir törene katılmaktan çok mutluluk duyuyorum” dedi.

TİKA Kabil Koordinatör Yardımcısı Keser ise yaptığı açıklamada, “TİKA olarak, Afganistan ve Afgan Halkına, her alanda özellikle eğitim ve sağlık gibi hassas alanlardaki yardımlarımız durmaksızın devam edecektir. Biz Türkiye ve Türk Milleti olarak, Afganistan Halkı ile dostuz ve kardeşiz” ifadelerinde bulundu.  

Sonraki Haber

TİKA’dan Tiran Üniversitesi Yabancı Diller Fakültesi’ne Yeni Kütüphane ve Amfi

  Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) Başkanlığı tarafından Tiran Üniversitesi Yabancı Diller Fakültesi’ne ait kütüphane genişletilip fiziksel altyapısı iyileştirilerek oturum, söyleşi vb. etkinlikler için kullanılabilecek çok amaçlı bir amfinin de kurulumu gerçekleştirildi.  Proje açılışından...