Haberler

05 Aralık 2022

4. Ulusal Tarım ve Turizm Fuarı, TİKA'nın Destekleriyle Gambiya'da Düzenlendi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığının (TİKA) destekleriyle düzenlenen 4. Ulusal Tarım ve Turizm Fuarı’nda kadın ve genç girişimcilerin yanı sıra Gambiya’da faaliyetlerini sürdüren pek çok işletme katıldı.

TİKA’nın destekleriyle Gambiya’da düzenlenen 4. Ulusal Tarım ve Turizm Fuarı açıldı.

Fuarda, TİKA’nın destekleriyle kendi iş yerlerine sahip olan kadın ve genç girişimcilerin yanı sıra Gambiya El Sanatları Federasyonu, Gambiya Arıcılar Birliği, Crab Island Mesleki ve Teknik Merkezi’nin terzilik bölümü ve pek çok işletme stant açtı.

Tarım ürünleri, bitkisel ilaçlar, giysiler, el sanatları ürünleri ile diğer mal ve hizmetlerini fuar alanında sergileyen girişimciler ve diğer işletmeler, ürünlerinin satışı ve pazarlamanın yanı sıra kapasitelerini geliştirmek için ağ kurma, fon bulma ve yeni ortaklıklar kurma fırsatlarını da değerlendirebilecek.

Fuarı ziyaret eden Gambiya Gençlik Ticaret Odası Genel Müdürü Baboucarr Kebbeh, Gambiya’da yürüttüğü çalışmalardan ve fuara sağladığı katkılarından dolayı TİKA’ya teşekkürlerini sundu.

Sonraki Haber

TİKA'dan Çad'da Kadın İstihdamına Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), kadınların tarım ürünlerinde katma değer oluşturup gelir getirici faaliyetlerde bulunabilmesi için eğitimlerini üstlendiği 50 Çadlı kadına malzeme desteği sağladı. Çad Kadın, Aile ve Çocukları Koruma Bakanlığı himayesinde Kadın...