Haberler

17 Temmuz 2018

15 Temmuz Arnavutluk’ta Anıldı

15 Temmuz darbe girişiminin ikinci yıl dönümünde Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Tiran’da 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü vesilesiyle anma etkinlikleri düzenledi.

15 Temmuz 2016’da FETÖ tarafından gerçekleştirilen hain ve kanlı darbe girişiminin ikinci yıl dönümünde Tiran’da gerçekleştirilen “Demokrasi ve Milli Birlik Günü” etkinlikleri ile hayatını kaybeden şehitlerimiz anıldı.

Düzenlenen etkinliğe T.C Tiran Büyükelçisi M. Ahmet Yörük, Arnavutluk Girişimciliğin Korunması için Devlet Bakanı Sonila Qato, TİKA Tiran Program Koordinasyon Ofisi Koordinatörü N. Özay Özütok, bürokratlar, 15 Temmuz Demokrasi Şehidi Erol Olçok’un eşi Abdullah Tayyip Olçok’un annesi Nihal Olçok ve ülkenin çeşitli bölgelerinden gelen misafirler katıldı.

Törende Büyükelçi Yörük ve Nihal Olçok konuştu. Konuşmaların ardından 15 Temmuz Gecesi vatanları için canlarını ortaya koyan ve Türkiye’den etkinliğe katılmak üzere Tiran’a gelen gazilerimizin oluşturduğu ‘’İçimizdeki Kahramanlar’’ ekibi hain gecede yaşadıklarını Arnavut halkına anlattı.

Program hatim duası ile sona erdi.

Sonraki Haber

Arnavutluk'ta Serdar Tuncer ile Şiir Dinletisi Programı Düzenlendi

Arnavutluk'un başkenti Tiran'da Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” etkinlikleri kapsamında "Serdar Tuncer ile şiir dinletisi" programı düzenledi. TİKA ve Arnavutluk genelinde faaliyet gösteren Geleceğin Alternatifi Vakfı (ALSAR) işbirliğinde düzenlenen programa, Türkiye'nin Tiran...