Haberler

22 Ekim 2017

13. Dönem Savaş Muhabirliği Sertifika Programı Tamamlandı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ve Polis Akademisi işbirliğiyle düzenlenen programa katılan 25 muhabire sertifika verildi.

Savaş, afet ve olağanüstü hallerde görev yapacak uluslararası operasyonel muhabirlerin yetiştirilmesi amacıyla düzenlenen "13. Dönem Savaş Muhabirliği Sertifika Programı" tamamlandı. Anadolu Ajansı, TİKA ile Polis Akademisi iş birliğiyle düzenlenen eğitime, Azerbaycan, Afganistan, Filipinler, Bosna Hersek, Kosova, Etiyopya, Arnavutluk, Kenya, Sırbistan ve Pakistan'dan 25 muhabir katıldı.

Kursiyerlere, 9-20 Ekim'de, kaçırılma, rehin alınma, kontrol noktalarında mevzi oluşturma, silahlar ve kişisel güvenlik gibi konularda bilgi verildi, kurşun geçirmez ekipmanlar anlatıldı. TİKA Konferans Salonu'nda düzenlenen programa katılan kursiyerlere, eğitimin ardından başarı ve katılım belgeleri verildi.

Katılımcılar sertifikalarını, AA İnsan Kaynakları ve İdari İşler Direktörü Mücahit Muhammed Soykan, Haber Akademisi Koordinatör Yardımcısı Hayri Çetinkuş ile TİKA Dış İlişkiler ve Ortaklıklar Dairesi Başkanı Mehmet Yılmaz'dan aldı.

Sonraki Haber

Romanya'da Cluj Babeş Bolyai Üniversitesine Donanım Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Romanya’nın en önemli ünivesiteleriden olan Cluj Babeş Bolyai Üniversitesi’ne donanım desteğinde bulunuldu. TİKA, Romanya’da Üniversitelerle olan işbirliğini artırarak sürdürüyor. Bu çerçevede Romanya’nın Cluj şehrinde bulunan Babeş Bolyai...