Haberler

18 Haziran 2019

11. Uluslararası Avrasya Ekonomileri Konferansı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) desteğiyle, Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Ekonomi Bölümü ev sahipliğinde gerçekleştirilen 11. Uluslararası Avrasya Ekonomileri Konferansı 11-13  Haziran tarihlerinde Gazimağusa’da düzenlendi.

Rauf Denktaş Kültür ve Kongre Sarayı’nda düzenlenen konferansa Avrasya ülkelerinden ekonomi konusunda uzman akademisyenler katıldı. DAÜ, Avrasya Ekonomistler Derneği, Beykent Üniversitesi, Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi tarafından ortaklaşa düzenlenen konferansın ana konuları arasında, küreselleşme çerçevesinde ekonomi entegrasyon, bölgesel işbirliği, uluslararası ticaret, sürdürülebilir büyüme ve kalkınma, enerji, doğal kaynaklar ve çevre yer aldı.

11. Uluslararası Avrasya Ekonomileri Konferansı, Avrasya ülkeleri arasında iktisadi kalkınma sürecini geliştirmeyi ve Türkiye’nin iktisadi kalkınma açısından önderliğini sağlamayı amaçlıyor.    

 

Sonraki Haber

Yaban Mersini Bahçeciliği ile Bosnalı Kadın Çiftçiler Destekleniyor

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığınca (TİKA), Bosna Hersek'teki kadın çiftçilere yaban mersini yetiştiriciliğini öğretilerek fidan desteği sağlandı.  TİKA'nın Bosna Hersek'te 2017 yılında hayata geçirdiği 'Balkanlar ve Doğu Avrupa Ülkeleri Gıda ve Yaşam Güvenliği Destekleme...