Haberler

17 Nisan 2015

Filistin Batı Şeria'daki Tubas Türk Hastanesi Yılda 40 Bin Kişiye Sağlık Hizmeti Veriyor

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Batı Şeria’da kurulan Tubas Türk Devlet Hastanesi yılda yaklaşık 40.000 bin kişiye sağlık hizmeti veriyor.

TİKA Filistin’de gerçekleştirdiği sağlık projeleriyle faaliyetlerine hız kesmeden devam ediyor. Bu kapsamda Batı Şeria’nın 40.000 nüfuslu Tubas şehrinin ilk hastanesi olma özelliği taşıyan Tubas Türk Hastanesinin inşaatı ve donanımı 2012’de TİKA tarafından gerçekleştirildi. 2013 yılında hizmete giren 30 yataklı hastane, çevre şehirlerden de gelen hastalarla birlikte her yıl yaklaşık 40 bin hastaya hizmet veriyor.

Hastanenin acil servisine yılda yaklaşık 30 bin kişi başvuruyor. Hastanede yılda ortalama altı bin beş yüz ameliyat gerçekleştiriliyor. Hastanede yaklaşık 1000 kadın yılda doğum yapıyor.

TİKA gerçekleştirdiği projelerle Filistin halkının yanında durmaya ve yaralarını sarmaya devam ediyor.

 

Sonraki Haber

Türkmen Binicileri "Asya 2017 Olimpiyat Oyunları'na TİKA hazırlıyor

Türkmenistan ‘’Türkmen Atları’’ Devlet Birliği ve Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) işbirliğinde uygulamaya konulan “Ahalteke Atlarının Genetiklerinin Korunması Projesi” kapsamında, Türkmen binicilere eğitim verildi. TİKA tarafından 2017 yılında Türkmenistan’ın başkenti Aşkabat’ta düzenlenecek olan...